3rd stage - National Footvolley Women's Championship 2022 - Albufeira

07/08/2022 - 07/08/2022

Organization: Federação Nacional de Futevólei / Imortal DC


Date: August 7th
Schedule: check competitive boards (available at 'More info')
Venue: Praia dos Pescadores, Albufeira (ver mapa)


| Sunday, Auguts 7th - 10H00am to 06H00pm

Knockout Phase - from 03h00pm às 06h00pm

FINAL STANDINGS
1st Larissa Rocha/Alexandra Araújo (CT Alan Cavalcanti)
2nd Manuella Di Blazio/Amanda Leal (FC Carcavelos)
3rd Mariana Pessanha/Rafaela Veiga (CT Alan Cavalcanti)
4th Mariana Felisberto/Louise Alves (CT Alan Cavalcanti)

Game 38 - L.Rocha/A.Araújo (CT Alan C) 18 | 9 | 15 vs 9 | 18 | 9 (FC Carcavelos) M.Blazio/A.Leal
Game 37 - M.Felisberto/L.Alves (CT Alan C) 14 vs 18 (CT Alan C) M.Pessanha/R.Veiga
Game 36 - M.Blazio/A.Leal (FC Carcavelos) 18 vs 10 (CT Alan C) M.Pessanha/R.Veiga
Game 35 - M.Felisberto/L.Alves (CT Alan C) 4 vs 18 (CT Alan C) L.Rocha/A.Araújo
Game 34 - M.Pessanha/R.Veiga (CT Alan C) 18 vs 12 (Imortal DC) A.P.Cabrita/O.Costa
Game 33 - L.Rocha/A.Araújo (CT Alan C) 18 vs 16 (CA Matosinhos) L.Clementino/A.Salomão
Game 32 - A.P.Cabrita/O.Costa (Imortal DC) 18 vs 14 (CA Matosinhos) J.Rocha/F.Mello
Game 31 - R.Silva/B.Oliveira (CT Alan C) 17 vs 19 (CA Matosinhos) L.Clementino/A.Salomão


Groups Phase - from 10h00am to 02h00pm
STANDINGS - GROUP A
1st Mariana Felisberto/Louise Alves (CT Alan Cavalcanti) - Apuradas Meias Finais
2nd Mariana Pessanha/Rafaela Veiga (CT Alan Cavalcanti) - Apuradas Quartos de Final
3rd Rayana Silva/Bianca Oliveira (CT Alan Cavalcanti) - Apuradas play off
4th Juliana Rocha/Flávia Mello (CA Matosinhos) - Apuradas play off
5th Ana Raquel Iff/Rita Silva (CA MAtosinhos) - Eliminadas
6th Bruna Ribas/Luana Ribas Pedroso (FC 11 Esperanças) -Eliminadas
STANDINGS - GROUP B
1st Manuella Di Blazio/Amanda Leal (FC Carcavelos) - Apuradas Meias Finais
2nd Larissa Rocha/Alexandra Araújo (CT Alan Cavalcanti) - Apuradas Quartos de Final
3rd Ana Paula Cabrita/Olivia Costa (Imortal DC) - Apuradas play off
4th Laura Clementino/Ágatha Salomão (CA Matosinhos) - Apuradas play off
5th Kira Lee-Genzel/Claire de Servie-Kenwood (FC 11 Esperanças) - Eliminadas
6th Alessandra Lungano/Bruna Gomes (CT Alan Cavalcanti) - Eliminadas


Game 30 - L.Clementino/A.Salomão (CA Matosinhos) 18 vs 13 (FC 11 Esperanças) K.L.Genzel/C.S.Kenwood
Game 29 - J.Rocha/F.Mello (CA Matosinhos) 18 vs 9 (CA Matosinhos) A.R.Iff/R.Silva
Game 28 -  A.P.Cabrita/O.Costa (Imortal DC) 18 vs 0* (CT Alan C) A.Lungano/B.Gomes
Game 27 - M.Felisberto/L.Alves (CT Alan C) 18 vs 14 (FC 11 Esperanças) B.Ribas/L.R.Pedroso
Game 26 - M.Blazio/A.Leal (FC Carcavelos) 19 vs 17 (CT Alan C) L.Rocha/A.Araújo
Game 25 - M.Pessanha/R.Veiga (CT Alan C) 18 vs 16 (CT Alan C) R.Silva/B.Oliveira
Game 24 - A.P.Cabrita/O.Costa (Imortal DC) 18 vs 3 (FC 11 Esperanças) K.L.Genzel/C.S.Kenwood
Game 23 - M.Felisberto/L.Alves (CT Alan C) 18 vs 2 (CA Matosinhos) A.R.Iff/R.Silva
Game 22 - L.Rocha/A.Araújo (CT Alan C) 18 vs 9 (CA Matosinhos) L.Clementino/A.Salomão
Game 21 - R.Silva/B.Oliveira (CT Alan C) 21 vs 19 (CA Matosinhos) J.Rocha/F.Mello
Game 20 - M.Blazio/A.Leal (FC Carcavelos) 18 vs 0* (CT Alan C) A.Lungano/B.Gomes
Game 19 - M.Pessanha/R.Veiga (CT Alan C) 18 vs 11 (FC 11 Esperanças) B.Ribas/L.R.Pedroso
Game 18 - A.P.Cabrita/O.Costa (Imortal DC) 7 vs 18 (CT Alan C) L.Rocha/A.Araújo
Game 17 - M.Felisberto/L.Alves (CT Alan C) 18 vs 15 (CT Alan C) R.Silva/B.Oliveira
Game16 - A.Lungano/B.Gomes (CT Alan C) 0* vs 18 (FC 11 Esperanças) K.L.Genzel/C.S.Kenwood
Game 15 - B.Ribas/L.R.Pedroso (FC 11 Esperanças) 16 vs 18 (CA Matosinhos) A.R.Iff/R.Silva
Game 14 - M.Blazio/A.Leal (FC Carcavelos) 18 vs 11 (CA Matosinhos) L.Clementino/A.Salomão
Game 13 - M.Pessanha/R.Veiga (CT Alan C) 18 vs 4 (CA Matosinhos) J.Rocha/F.Mello
Game 12 - L.Rocha/A.Araújo (CT Alan C) 18 vs 0* (CT Alan C) A.Lungano/B.Gomes
Game 11 - R.Silva/B.Oliveira (CT Alan C) 18 vs 11 (FC 11 Esperanças) B.Ribas/L.R.Pedroso
Game 10 - A.P.Cabrita/O.Costa (Imortal DC) 18 vs 10 (CA Matosinhos) L.Clementino/A.Salomão
Game 9 - M.Felisberto/L.Alves (CT Alan C) 18 vs 13 (CA Matosinhos) J.Rocha/F.Mello
Game 8 - M.Blazio/A.Leal (FC Carcavelos) 18 vs 6 (FC 11 Esperanças) K.L.Genzel/C.S.Kenwood
Game 7 - M.Pessanha/R.Veiga (CT Alan C) 18 vs 10 (CA Matosinhos) A.R.Iff/R.Silva
Game 6 - A.Lungano/B.Gomes (CT Alan C) 0* vs 18 (CA Matosinhos) L.Clementino/A.Salomão
Game 5 - B.Ribas/L.R.Pedroso (FC 11 Esperanças) 7 vs 18 (CA Matosinhos) J.Rocha/F.Mello
Game 4 - L.Rocha/A.Araújo (CT Alan C) 18 vs 14 (FC 11 Esperanças) K.L.Genzel/C.S.Kenwood
Game 3 - R.Silva/B.Oliveira (CT Alan C) 18 vs 8 (CA Matosinhos) A.R.Iff/R.Silva
Game 2 - M.Blazio/A.Leal (FC Carcavelos) 18 vs 8 (Imortal DC) A.P.Cabrita/O.Costa
Game 1 - M.Pessanha/R.Veiga (CT Alan C) 16 vs 18 (CT Alan C) M.Feliberto/L.Alves

*The team didn't participated due to injury from one of the players


- List of the participating teams
- Orderly list of the participating teans
- Competitive Board - Group Phase
- Competitive Board - Knockout Phase
>> available at 'More info'


::.Updated at 07.08.2022 | 18h59 ::.check more info.::